Víkend s otcem Markem Dudou (8. – 10. 9. 23)

Otec Marek Duda, misionář v Paraguayi, se pohyboval v Jihlavě celý srpen a půlku září. Někteří z nás jsme s ním prožili mnoho času – byli jsme na pivu, jezdili s otcem na návštěvy. Ale poslední víkend této jeho návštěvy byl pro velkou část z nás velmi intenzivní. Fotografie naleznete na konci článku.

Poprvé v tomto školním roce jsme se potkali na spolču a to už v lehce opraveném farním sále u sv. Jakuba. A na začátek jsme využili přítomnosti otce Marka jako speciálního hosta. Otec nám řekl něco o své misii, o tom jak pracují s jejich místní mládeží, ale mluvil také o víře, kterou je potřeba posilovat a hlavně naplno žít ve svých životech. Byla také možnost otázek, kterých bylo nezvykle mnoho. Když otec odešel, užili jsme si noční přehazku ve farní zahradě.

V sobotu proběhla beseda s otcem Markem. Již. ráno se někteří sešli při přípravě masa a úklidu barvou z malování zasviněných toalet. Odpoledne jsme pak dopřipravili grilování čepování a posezeňování. Od tří čtvrtě na pět běželo odpoledne pro děti a od pěti beseda v kostele s o misii. Za doprovodu fotek promluvil otec všech aktuálních projektech, které mají v Paraguayi. Po krátké adoraci jsme se všichni, děti i dospělí, sešli v zahradě při grilování.

No a v neděli odsloužil otec mše svaté u sv. Ignáce v půl deváté a pak slavnostní bohoslužbu na rozloučenou za doprovodu scholy mládeže o půl jedenácté u sv. Jakuba. Po obou mších svatých jsme vybírali peníze na podporu činnosti otce Marka.

→A TADY JSOU FOTKY←