Koordinátoři:

Zdenička Rosendorf

  • 736 136 515
  • zizik@volny.cz

Áďa Pacholíková

  • 603 379 411
  • adela.pacholikova@icloud.com
Nejbližší termín:

Víkendovky pro děti děláme již pět šest let, a to vždy na podzim a na jaře. Jsou určeny pro děti od 1. do 9. třídy. Vedoucí se rekrutují, stejně jako na tábory, z řad mládeže. Cílem je, aby spolu děti trávily čas a poznávaly se navzájem a také aby poznávaly Pána Boha. Program je z většiny tvořen hrami, tvořením v různých dílničkách, modlitbou i katechezí. O některých víkendovkách se může stát, že se na programu objeví i noční hra, když je víkendovka opravdu výjimečná, tak i stezka odvahy. Ze začátku jsme se snažili, aby víkendovky měly téma, pak jsme toho nechali, ale teď jsme zpátky u původní myšlenky. Takže se jedna z posledních víkendovek nesla v duchu myšlenky, že nebe je pro každého a v rámci této myšlenky jsme si představili dva mladé světce – Dominika Savia a Marii Goretti.

Místem konání bývají fary v okolí Jihlavy. V minulosti to byla Kamenice, Opatov a Brtnice, plánujeme přidat i Starou Říši.

Většinou se scházíme kolem šesté na místě konání a končíváme v neděli po mši svaté v místní farnosti, což bývá tak v jedenáct.