Ministrantská pouť (27. 4. 2024)

Poprvé jsme se zúčastnili ministrantské pouti. V benediktinském klášteře v Rajhradě se setkalo 700 ministrantů (zdroj: Fb pana biskupa Pavla) ze všech koutů naší brněnské diecéze. Poprvé jsme tam byli i my a výše zmíněný počet jsme doplnili o osm lidí.

Celé setkání začalo mší svatou ve zdejším klášterním kostele sv. Petra a Pavla. Poté jsme mohli na asi dvaceti stanovištích provozovat všemožné aktivity – od těch vyloženě zábavně-volonočasových (skákání na nafukovacím hradě přes střelbu z praku a luku, házení frisbie na cíl, fotbalu v zorbingových koulích nebo řízení sportovních autíček na dálkové ovládání) až po ty více liturgické v podobě zkoušky ministrantských znalostí či stánku turiferářů (ministrantů s kadidlem), kde bylo možné vyzkoušet všelijaké více či méně líbezné vůně kadidla a také je různě kombinovat.

Zcela znaveni jsme se cestou zpět stavili v restauraci rychlého občerstvení, kde jsme (myšlena základní školou povinná část naší výpravy) vzali útokem zdejší prolézačku pro mladé hosty.